Przejdź do głównej zawartości

Meduza bez lornety

Znowu doświadcza mnie los, Braciszkowie: wielki paluch u nogi złamany! Areszt domowy trwa, a monotonia posiłków z więziennej kantyny przedstawia się następująco:

Na śniadanie: szproty. Pochłaniam je w całości, wraz z kręgosłupami, by zapewnić organizmowi odpowiednią ilość wapnia oraz witaminy D.

Na obiad: brokuły z fasolą w dni parzyste. W dni pozostałe: fasola z brokułami. Również podobno samo zdrowie.

Na deser: lorneta z meduzą*, ale bez lornety. Choć lekarze wycofują się z teorii, że galareta z nóżek wieprzka jest najlepsza na zrost kości, to przywiązanie do medycyny ludowej nie pozwala mi zaprzestać jej konsumpcji.

Na kolację: makrela solo bądź w sałatce. By przyspieszyć czas odsiadki, podjęłam nawet próbę spożycia jej wraz z całym układem kostnym. Okazało się jednak, że sprawdza się to tylko w przypadku szprotów. Makrela niebezpiecznie staje ością w gardle. Poniechałam dalszych eksperymentów, a i Wy nie próbujcie tego w domu.

Trzymajcie kciuki, żeby rybie ości zdrowo weszły mi w kości i inkarceracja trwała jak najkrócej.

Ściskam wszystkich i wracam grypsować!

Zapraszam na: https://www.facebook.com/iwonadziurabezendu/

* "lorneta z meduzą" — kultowa barowa zakąska z czasów komuny. Pod tą marynistyczną nazwą kryją się dwie sety wódki serwowane z porcją nóżek wieprzowych w galarecie.

Komentarze

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne posty z tego bloga

Chomiczy pogrzeb

"(...) Pogrzeb odbywa się w godzinach wieczornych na skwerze poza terenem hostelu — zapewne by uniknąć zbytniego zainteresowania ze strony kociej rodziny winowajcy. Drobne chomicze ciałka w pudełku po butach przykryte są całunem z ręcznie haftowanej chusteczki do nosa. Po oddaniu honorów, zostają złożone do masowej mogiły pod dębem. Recepcjonista trzyma się dzielnie. Ja, nękana wyrzutami sumienia, gorzej. Może gdybym pomogła chłopakom przy deskach, zamiast siedzieć sobie na kanapie i biernie obserwować, trzy małe duszyczki nie ulotniłyby się na moich oczach, a recepcjonista nie obwiniał się teraz za ich śmierć? (…)
W pochówku, poza naszą dwójką, uczestniczą pozostali goście hostelowi. Ceremonia przyciąga też sporo gapiów. Musimy stanowić interesujący obrazek. Do Mołdawii nie zapuszcza się wielu turystów, a jeszcze mniej z nich daje się wciągnąć w obrzędy pogrzebowe miejscowych gryzoni".
(fragment „Dziury w podróży”, część „Trzy imprezy i pogrzeb w Mołdawii — Hostel zoologiczny…

Prezydent Piekar Śląskich

Zaszczytnie było mi podpisywać "Dziurę w podróży" dla Pani Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj!
Dziękuję raz jeszcze Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich za zaproszenie na dzisiejszą imprezę Narodowe Czytanie w Piekarach Śląskich! Z przyjemnością odczytałam wesoły fragment pamiętników Aleksandra Fredry - jednego z moich literackich wzorów! Dziękuję również wspaniałej Publiczności za gromkie oklaski! Oby więcej podobnych wydarzeń w regionie!

Kobierce i dywany

Przy okazji Walentynek nawiedziło mnie wspomnienie z czasów, kiedy na randki w ciemno umawiało się za pośrednictwem IRC-a (starożytny internetowy kanał komunikacyjny).
Otóż, spotkałam się przy takiej okazji na Rynku w Bytomiu z gościem, który zaprosił mnie na randkę tramwajem do Reala. Był to wówczas pierwszy hipermarket w okolicy, który szybko stał się modnym miejscem spotkań młodzieży i nie tylko. 
To, że koleś wziął mnie na randkę tramwajem do marketu, to jeszcze nic. Najbardziej interesujący okazał się cel wyprawy, bo jak uczciwie wyjaśnił mi zaraz na początku spotkania, miał nim być… zakup dywanu. W tamtym okresie czytałam dużo horrorów i dywan kojarzył mi się głównie z wynoszeniem zawiniętych w niego zwłok, ale zaintrygowała mnie ta misja, więc się zgodziłam. 
Na szczęście już w tramwaju okazało się, że mój nowy znajomy raczej nie ma złych intencji, a po prostu fascynuje się dywanami i szuka bratniej duszy, którą mógłby zarazić swoją pasją. Zanim jeszcze zaszliśmy na przystanek zac…