Przejdź do głównej zawartości

Agenci i Cyklopi


Prawda zawsze na wierzch wypływa, Braciszkowie!

Kto po przerwie świątecznej nadal się bez trudu porusza, ten oszukiwał przy stole.
Kto brzuszyska porządnego przez te kilka dni nie zapuścił, ten zdradził świąteczne ideały i zasługuje na potępienie.

Uważajcie, Braciszkowie w Sylwestra, bo przypadki chodzą po ludziach!
Przytaczam ku przestrodze, co znalazłam ostatnio w gazecie (takie przygody emerytów tylko w Anglii!) Na okładce zdjęcie jakiegoś dziadka po sześćdziesiątce. Strapiona mina i śmieszne patrzadełka na nosie. Okazuje się, że niedawno wstał po hucznym melanżu. Kierowany złymi przeczuciami spogląda w lustro, a tam okulary na gębie. Tak dobrze zamocowane, że się zdjąć nie da... Okazuje się, że to tatuaż! Po początkowym ataku paniki, dziadek oddycha na chwilę z ulgą, bo anonimowy tatuator zadbał przynajmniej, żeby były to okulary markowe. Niestety! Chwilę później żona nieszczęsnego emeryta zauważa, że nastąpiła pomyłka w znaku firmowym i dziadek ma wrysowaną na stałe w skórę nędzną podróbkę...

Także jakby Wam się w ferworze tańca zdarzyło nabić porządnego guza albo nawet stracić kilka zębów, to nie ma się czym martwić, tylko uświadomić sobie, że inni mają gorzej.
Nawet jakby sobie ktoś przypadkiem oko wykolił korkiem od szampana, to zawsze jest przecież jeszcze drugie. A to pierwsze, jak już się zabliźni, można dla ozdoby przykryć tatuażem i cześć!
Dużo zdrówka i fantazji w Nowym Roku oraz samych (pozytywnych) niespodzianek!

Agencie Dwa Zero Jeden Sześć, przybywaj, jesteśmy gotowi!


Z ojczyzny Jamesa Bonda ostatni raz w tym roku nadawała iwona dziura

Komentarze

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne posty z tego bloga

Chomiczy pogrzeb

"(...) Pogrzeb odbywa się w godzinach wieczornych na skwerze poza terenem hostelu — zapewne by uniknąć zbytniego zainteresowania ze strony kociej rodziny winowajcy. Drobne chomicze ciałka w pudełku po butach przykryte są całunem z ręcznie haftowanej chusteczki do nosa. Po oddaniu honorów, zostają złożone do masowej mogiły pod dębem. Recepcjonista trzyma się dzielnie. Ja, nękana wyrzutami sumienia, gorzej. Może gdybym pomogła chłopakom przy deskach, zamiast siedzieć sobie na kanapie i biernie obserwować, trzy małe duszyczki nie ulotniłyby się na moich oczach, a recepcjonista nie obwiniał się teraz za ich śmierć? (…)
W pochówku, poza naszą dwójką, uczestniczą pozostali goście hostelowi. Ceremonia przyciąga też sporo gapiów. Musimy stanowić interesujący obrazek. Do Mołdawii nie zapuszcza się wielu turystów, a jeszcze mniej z nich daje się wciągnąć w obrzędy pogrzebowe miejscowych gryzoni".
(fragment „Dziury w podróży”, część „Trzy imprezy i pogrzeb w Mołdawii — Hostel zoologiczny…

Prezydent Piekar Śląskich

Zaszczytnie było mi podpisywać "Dziurę w podróży" dla Pani Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj!
Dziękuję raz jeszcze Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich za zaproszenie na dzisiejszą imprezę Narodowe Czytanie w Piekarach Śląskich! Z przyjemnością odczytałam wesoły fragment pamiętników Aleksandra Fredry - jednego z moich literackich wzorów! Dziękuję również wspaniałej Publiczności za gromkie oklaski! Oby więcej podobnych wydarzeń w regionie!

Kobierce i dywany

Przy okazji Walentynek nawiedziło mnie wspomnienie z czasów, kiedy na randki w ciemno umawiało się za pośrednictwem IRC-a (starożytny internetowy kanał komunikacyjny).
Otóż, spotkałam się przy takiej okazji na Rynku w Bytomiu z gościem, który zaprosił mnie na randkę tramwajem do Reala. Był to wówczas pierwszy hipermarket w okolicy, który szybko stał się modnym miejscem spotkań młodzieży i nie tylko. 
To, że koleś wziął mnie na randkę tramwajem do marketu, to jeszcze nic. Najbardziej interesujący okazał się cel wyprawy, bo jak uczciwie wyjaśnił mi zaraz na początku spotkania, miał nim być… zakup dywanu. W tamtym okresie czytałam dużo horrorów i dywan kojarzył mi się głównie z wynoszeniem zawiniętych w niego zwłok, ale zaintrygowała mnie ta misja, więc się zgodziłam. 
Na szczęście już w tramwaju okazało się, że mój nowy znajomy raczej nie ma złych intencji, a po prostu fascynuje się dywanami i szuka bratniej duszy, którą mógłby zarazić swoją pasją. Zanim jeszcze zaszliśmy na przystanek zac…