Przejdź do głównej zawartości

Hanysom DZIĘKUJĘ!


Hanysom, których nie przestraszył nawrót zimy i dotarli na spotkania ze mną w Gliwicach, Katowicach i Żorach serdecznie DZIĘKUJĘ – Organizatorom również (Klub Pracowników Politechniki Śląskiej, MDK Giszowiec, Muzeum Miejskie wŻorach)!

Wzruszyły mnie pozytywne recenzje na żywo i w Internecie, a także spotkania (niektóre po latach! J) z koleżankami z zespołu koszykarskiego MOSM Bytom i ich Rodzinami — DZIĘKUJĘ Wam za wsparcie!

Starałam się prowadzić skromną oprawę fotograficzną tournee przy użyciu świeżo zakupionego selfie sticka. Obsługa tego (dosłownie) prostego, jakby się zdawało, urządzenia pozostaje dla mnie tajemnicą. Skoordynowanie jednoczesnego mówienia do publiczności, kadrowania zdjęcia i jego pstrykania to dla mnie wciąż jak widać wyzwanie trudniejsze od napisania książki! Nie mówiąc o tym, że w Katowicach Publiczność żegnała mnie tak pięknie, że w ogóle zdjęcia nie zrobiłam…

Raz jeszcze serdeczności dla Wszystkich Przybyłych oraz miłej lektury tym, którzy spotkania opuścili z „Dziurą w podróży” pod pachą! :D


PS. Koszula w motyle to — a jakże — produkt rodzinnej manufaktury Samodobro!

Komentarze

Etykiety

Pokaż więcej

Popularne posty z tego bloga

Chomiczy pogrzeb

"(...) Pogrzeb odbywa się w godzinach wieczornych na skwerze poza terenem hostelu — zapewne by uniknąć zbytniego zainteresowania ze strony kociej rodziny winowajcy. Drobne chomicze ciałka w pudełku po butach przykryte są całunem z ręcznie haftowanej chusteczki do nosa. Po oddaniu honorów, zostają złożone do masowej mogiły pod dębem. Recepcjonista trzyma się dzielnie. Ja, nękana wyrzutami sumienia, gorzej. Może gdybym pomogła chłopakom przy deskach, zamiast siedzieć sobie na kanapie i biernie obserwować, trzy małe duszyczki nie ulotniłyby się na moich oczach, a recepcjonista nie obwiniał się teraz za ich śmierć? (…)
W pochówku, poza naszą dwójką, uczestniczą pozostali goście hostelowi. Ceremonia przyciąga też sporo gapiów. Musimy stanowić interesujący obrazek. Do Mołdawii nie zapuszcza się wielu turystów, a jeszcze mniej z nich daje się wciągnąć w obrzędy pogrzebowe miejscowych gryzoni".
(fragment „Dziury w podróży”, część „Trzy imprezy i pogrzeb w Mołdawii — Hostel zoologiczny…

Prezydent Piekar Śląskich

Zaszczytnie było mi podpisywać "Dziurę w podróży" dla Pani Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj!
Dziękuję raz jeszcze Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich za zaproszenie na dzisiejszą imprezę Narodowe Czytanie w Piekarach Śląskich! Z przyjemnością odczytałam wesoły fragment pamiętników Aleksandra Fredry - jednego z moich literackich wzorów! Dziękuję również wspaniałej Publiczności za gromkie oklaski! Oby więcej podobnych wydarzeń w regionie!

Kobierce i dywany

Przy okazji Walentynek nawiedziło mnie wspomnienie z czasów, kiedy na randki w ciemno umawiało się za pośrednictwem IRC-a (starożytny internetowy kanał komunikacyjny).
Otóż, spotkałam się przy takiej okazji na Rynku w Bytomiu z gościem, który zaprosił mnie na randkę tramwajem do Reala. Był to wówczas pierwszy hipermarket w okolicy, który szybko stał się modnym miejscem spotkań młodzieży i nie tylko. 
To, że koleś wziął mnie na randkę tramwajem do marketu, to jeszcze nic. Najbardziej interesujący okazał się cel wyprawy, bo jak uczciwie wyjaśnił mi zaraz na początku spotkania, miał nim być… zakup dywanu. W tamtym okresie czytałam dużo horrorów i dywan kojarzył mi się głównie z wynoszeniem zawiniętych w niego zwłok, ale zaintrygowała mnie ta misja, więc się zgodziłam. 
Na szczęście już w tramwaju okazało się, że mój nowy znajomy raczej nie ma złych intencji, a po prostu fascynuje się dywanami i szuka bratniej duszy, którą mógłby zarazić swoją pasją. Zanim jeszcze zaszliśmy na przystanek zac…